Bez kategorii

Hobby – sposób na wakacje

aktywny wypoczynekLato, najbardziej wyczekiwana pora roku, sprzyja czynnemu wypoczynkowi bez względu na to, czy się wyjeżdża czy pozostaje w mieście.  I, choć ta pora roku jest czasem odprężenia i relaksu, nie oznacza odpoczynku od stylu, szczególnie w ubiorze.

Każdy mężczyzna, bez wyjątku, posiada jakieś hobby, któremu w wolnych chwilach oddaje się bez reszty – twierdzi Magda Borkowska, stylistka. – Panowie preferujący wielkomiejski styl bycia i życia spacerują z psem, grają w kręgle, jeżdżą na rowerze. Przy umiarkowanym wysiłku fizycznym sprawdza się klasyczna odzież o wydźwięku casualowym czy sportowym, doprawionym szczyptą elegancji. Ma być wygodnie ale zarazem modnie. Spodnie łączy się tu z koszulą, koszulką polo, swetrem oraz kurtką, przy czym wszystkie elementy powinny być utrzymane w modnych fasonach i kolorach. – Budując letni wizerunek można zaszaleć z akcesoriami – zauważa stylistka. –  Czapeczka, szalik, ciekawy pasek, podkreślą sezonowy charakter stroju. Odzież o charakterze miejskiej, niezobowiązującej elegancji wchodzą w skład aktualnych kolekcji Digel, Hattric czy calamar.

Z kolei dla mężczyzn, którzy z zamiłowania są podróżnikami, odkrywcami albo wytrawnymi sportowcami przeznaczona jest odzież, która podkreśla ich zamiłowania, np. żeglarze odnajdą marynistyczne akcenty w kolekcji Henri Lloyd, a globtroterzy trend zrodzony z inspiracji egzotycznymi podróżami, czy stylem nowoczesnego nomada w kolekcji camel active.  – Odzież przeznaczona na wyjazd, podczas którego najważniejszy ma być aktywny wypoczynek, przede wszystkim powinna być lekka, oddychająca, odporna na zniszczenia i przemakanie, poza tym ma być funkcjonalna i skomponowana w taki sposób, żeby przy jak najmniejszej ilości elementów można było komponować wiele różnych atrakcyjnych wzorniczo zestawów. Ważna jest też tkanina, z której zostały uszyte poszczególne elementy. – Sprawdzonym rozwiązaniem są surowce naturalne takie jak bawełna, cienka wełna czy skóra – wylicza stylistka. Wybierając taką odzież mężczyzna będzie spokojny, że odpocznie zarówno jego psychika jak i ciało.