Bez kategorii

Wieczór kawalerski – podstawy

wieczórNigdy wcześniej nie organizowałeś takiej imprezy? Oto lista rzeczy które koniecznie trzeba zrobić na imprezie. W tym artykule znajdziesz wszystkie informacje, aby z wieczoru kawalerskiego zrobić wielkie wydarzenie.

Lista Gości: Większość wieczorów kawalerskich zrezygnowała z cywilizowanych spotkań na korzyść sprośnej nocy w mieście. Drużba rzuca hasło i zaprasza wszystkich przyjaciół i krewnych  Pana Młodego – przeważnie tylko mężczyzn. Lista nie powinna obejmować 100 najbliższych przyjaciół Pana Młodego , ani ludzi z którymi ciężko się dogadać. Ważna zasada: na kawalerski nie zapraszamy przyszłego szwagra!

Wybierzcie lokalizację: Wieczory kawalerskie mogą odbywać się dosłownie wszędzie. Na typowym wieczorze kawalerskim nie może zabraknąć atrakcji takich jak: alkohol, striptizerki, hazard, (może nie w tej kolejności). Natomiast obecnie trendy podążają w kierunku staromodnego spotkania z kumplami.  Inni planują przygody podnoszące adrenalinę, takie jak: kajakarstwo górskie,  akrobacje spadochronowe albo wspinaczkę. Bardziej nudnawe wieczory kawalerskie mogą obejmować wypad hazardowy do kasyna, partię golfa i smaczny befsztyk na obiad, albo fantazyjną noc przy barze z cygarami. Oczywiście wypady weekendowe wiążą się z podróżą i powiązanymi z nią kosztami. Jeśli liczy się czas, albo wszyscy dysponują ograniczonymi funduszami, dobrym wyborem będzie pobliski bar, pokój hotelowy albo mieszkanie drużby..

Moment jest ważny: Jeśli uważacie, że najlepszym momentem na zrobienie wieczoru kawalerskiego jest noc przed ślubem, lepiej o tym zapomnijcie. Ostatnią rzeczą jakiej potrzebuje Pan Młody w momencie gdy i tak jest niesamowicie zdenerwowany jest kac .Do tego wielka impreza na mieście przed samym pójściem przed ołtarz na pewno zdenerwuje Pannę Młodą. Powinniście zaplanować takie wydarzenie już na miesiąc wcześniej. Najlepiej zrobić je w weekend, tydzień przed ślubem. Niektórzy ludzie spoza miasta nie będą w stanie przybyć, ale lepiej wiedzieć o tym wcześniej, by mogło to usprawnić przygotowania. Roześlij zaproszenia albo zadzwoń do zaproszonych przynajmniej 3 tygodnie przed przyjęciem. W ten sposób unikniesz jakichkolwiek konfliktów w momencie przygotowywania harmonogramu.

Pomyśl: Jako drużba, jesteś odpowiedzialny za Pana Młodego, i wieczór kawalerski!  Unikaj jakichkolwiek niefortunnych wypadków i wykorzystaj swoją głowę. Upewnij się, że ludzie nie prowadzą aut pijani: wynajmij limuzynę albo kierowcę na noc, miejcie osobę niepijąca wyznaczona na kierowcę, albo upewnij się, że każdy imprezowicz wsiądzie bezpiecznie do taksówki i pojedzie do domu.
Zwracaj uwagę na Pana Młodego! Niektórzy ludzie uwielbiają upokarzać i dokuczają Panu Młodemu na wieczorze kawalerskim; na przykład, upijają go, robią obciążające go zdjęcia, albo golą mu wszystkie włosy na klatce piersiowej. To, czy angażujesz się w te błazeństwa, zależy to całkowicie do ciebie, ale gdy Pan Młody mówi „stop,” to oznacza stop. Bądź twórczy – noc hulania może wydawać się dobrym pomysłem ale weekend raftingu może być bardziej pamiętny na dłuższą metę.

Nie zapomnij: Na wieczór kawalerski nie zabieramy aparatów fotograficznych ani kamer!