Bez kategorii

Zwiedzanie Francji – jakich atrakcji absolutnie nie możesz przegapić

Francja to niewątpliwie przepiękny region, a jej szczególne atrakcje zachwycają swym niepowtarzalnym pięknem. Jest państwem o sporej powierzchni, więc wyjątkowe zabytki i atrakcje odnajdziemy na pewno także poza Paryżem. Gdzie po odwiedzeniu stolicy powinniśmy szukać kolejnych przygód?

Wspaniała Francja to przede wszystkim zabytki – możemy je napotkać dosłownie co krok. Olśniewają nas historyczne zamki, wabiące wspaniałą historią i ciekawą formą architektoniczną. Udając się w rejon doliny Loary, ujrzymy ich więcej niż gdziekolwiek indziej. Dla wszystkich, którzy poszukują bardziej wyrazistych doznań, interesującą alternatywą dla wędrówek po modnych zamkach nad Loarą jest wędrówka po grodach Katarów. Na fanów zabytków architektury sakralnej czeka z kolei niezwykły Szlak Katedr, przechodzący przez takie miasta jak Reims, Rouen czy Chartres.

Francja może oczywiście oczarować i te osoby, dla których o wiele bardziej istotne od architektury są wypoczynek i rozrywka. Typowo wakacyjnych miejsc jest w obszarze tego pięknego kraju całe mnóstwo – znalazły wśród nich zarówno kurorty, jak i parki rozrywki. Czyste plaże i kąpieliska to duma regionu, jakim jest cudowne Lazurowe Wybrzeże. Nieprzeciętne warunki do wypoczynku bez problemu znajdziemy także na Korsyce i w Pirenejach. Spotkamy tam niezwykłe atrakcje, z wielu powodów coraz częściej wybierane przez polskich turystów.

Ten wyjątkowo piękny kraj kusi jednakże nie tylko podróżnych poszukujących idealnego miejsca do relaksu – potrafi zainteresować także wielu sezonowych pracowników. Chcąc spędzić wakacje w ciepłym kraju, a dodatkowo trochę się na tym wzbogacić, możemy udać się na winobranie Francja zarobki gwarantuje nam sporo stanowisk pracy dla zbieraczy, taczkowych i wycinaczy. To znakomita możliwość dla tych, którzy oczekują od wyjazdów latem więcej niż luksusu i relaksu.