Bez kategorii

Sprawdź ciśnienie w oponach

Przypuszczalnie nie raz słyszeliśmy o tym jak znaczące jest to, ażeby cyklicznie określać ciśnienie panującego w oponach swojego wozu. Jednakże, większość właścicieli aut ma do tego podejście lekceważące, myśląc, iż dbanie o opony to tylko ich zmiana z letnich na zimowe no i wspak. A przecież nieodpowiedni poziom ciśnienia w oponach w pojeździe oddziałuje na zredukowanie bezpieczeństwa poruszania się samochodem.

Pewne zmiany wartości ciśnienia w gumach są niezmiennie zajściem o stałym kierunku. Wpływ na nie choćby ciepło lub też nieszczelność pojedynczego zaworu. Ciśnienie zmienia się także w takim przypadku, gdy opona zostanie wadliwa. Najznaczniejsze niebezpieczeństwo zachodzi w przypadku gdy robią się pewne różnice w ciśnieniu w oponach samochodu zamontowanych na tej samej osi. Jeśli gumy na zimę tudzież letnie wykazują przesadnie niską wartość ciśnienia, skraca się droga hamowania auta. W trakcie podróży kierowca wozu odczuwa niedogodność ponieważ „znosi” wóz na jedną stronę drogi. Wóz zachowuje się niewłaściwie skręcać. Dodatkowo opona samochodu ma wtedy tendencję do nabierania zbyt wysokiej temperatury, się, co czyni m.in utratę przyczepności auta. W takiej sytuacji po prostu nie są w regularny sposób uzyskiwane opony, zatem machinalnie wpływa to na niższe wyniki pojazdu. Z innej strony nie można przyzwolić żeby ciśnienie było zbytnio duże – w tego rodzaju sytuacji opona staje się zbytnio usztywniona, dlatego też zawieszenie narażone się. Im wyższe ciśnienie w oponach samochodu tym bardziej prawdopodobne jest także ryzyko uszkodzeń mechanicznych. W każdym z tych przypadków właściciele pojazdów są zmuszeni do większych nakładów na benzynę. Koniec końców mamy zatem nie ekonomiczne opony w pojeździe, lecz mocno drogie. Nieprawidłowe ciśnienie powietrza w oponach pojazdu może poskutkować awarią lub kolizją. Poskutkuje to stosunkowo wysokimi nakładami na skorzystanie z usługi pomocy drogowców. Będąc w drodze zdecydowanie najłatwiej skorzystać z pomocy sieci i wprowadzić w przeglądarkę pomoc drogowa Łódź, czy pomoc drogowa Gdańsk. Drogowcy mogą także poddać kontroli i doprowadzić do dobrego ciśnienia w oponach naszego pojazdu.

By sprawdzić poziom ciśnienia powietrza w oponach pojazdu, nie musimy koniecznie wzywać drogowców. Wystarczy tylko podjechać na stacje, na jakiej mają profesjonalne urządzenie. Dobrze także wybrać się do punktu wulkanizatora. Pamiętajmy, lekceważenie opona w aucie oraz ich ciśnienia powietrza może powodować duże skutki – wystawiamy na ryzyko wypadku siebie samego i różnych na drodze.