Bez kategorii

Wirtualny shopping

Shopping w świecie wirtualnym z roku na rok stają się jeszcze popularniejsze. Początki handlu Internetowego w Polsce były bardzo ciężkie. Nasi rodzimi konsumenci rzeczywiście widzieli bardziej zaawansowane konsumpcyjnie społeczeństwa, chociażby brytyjskie, czy amerykańskie które lawinowo wykorzystywały w tamtym okresie zakupy w sieci jednakże oni sami byli mimo tego niezwykle oporni tej metodzie nabywania produktów.

Na początku najpotężniejszymi przeszkodami były: ograniczony dostęp do Internetu oraz brak wiedzy na temat działania takich zakupów. Z upływem czasu jednak, na wzór rodziny i znajomych zdecydowanie więcej osób zaczęło robić zakupy w sieci. Jest to wygodne, szybkie i niedrogie. Jeśli poszukujemy w świecie choćby szczególnie skomplikowanego sprzętu starczy wkilkać w przeglądarkę frazę typu „szlifierki Makita”, lub „zmywarki Graphite”, a wyskoczy nam cała lista wyników w różnorodnych e-sklepach elektronicznych oraz portalach aukcyjnych. Mamy możliwość porównywać ceny oraz dopasować najlepszą opcję.
Ciągle jednak nie brakuje także oponentów kupowania online. Nie korzystają tego przede wszystkim osoby starsze, które słabo obsługują komputer oraz niepewnie czują się w sieci. Z przyczyn oczywistych z e-commerce nie korzystają także osoby, które nie posiadają rachunku w banku. Ostatecznie oponentami są osoby, które wprawdzie spróbowały już takich zakupów jednakże zostały wykorzystane czy napotkały problem podczas chęci zwrócenia produktu. Jest również niezmiernie duża grupa klientów, którzy w e-sklepach kupują jedynie pewne produkty, a innych absolutnie nigdy nie nabywają. Chociażby wiele ludzi nie poszukuje w Internecie odzieży, bielizny, butów, gdyż chcą je zdecydowanie zmierzyć. Istnieje także mnóstwo opozycjonistów wybierania medykamentów w e- aptekach.