Zdrowie

Popularna witamina C lewoskrętna – jak oddzielić prawdę od marketingowego bełkotu?

Witamina C – jej cechy i ich działanie dla naszego zdrowia są słynne właściwie od dekad, ale czy w dzisiejszych czasach tak nierzadko rozsławiana witamina C lewoskrętna dla chłopców i dziewczynek, dorosłych i wszystkich pozostałych spragnionych dobrego samopoczucia występuje naprawdę oraz czy zaiste jest cenniejsza? Z poniższego tekstu dowiesz się wszystkiego, co powinieneś wiedzieć na ten temat.
 
Witamina C – substancja o wielu twarzach
 
Najlepiej wyjść od podstaw oraz używać odpowiednich terminów, aby dobrze zrozumieć, jakie witamina C lewoskrętna właściwości ze sobą niesie i czy w praktyce są one dla naszego organizmu najważniejsze. Należy pamiętać że, jeżeli myślimy generalnie o witaminie C, to mamy do czynienia z określoną w ten sposób aktywnością biologiczną, w której zauważalny jest na przykład właśnie kwas askorbinowy. Może być tak, że odnajdziemy przy tym przy nim literkę L – jaka determinuje, w jaki sposób kreuje się budowa molekuły węgla (C) w łańcuchu bocznym cząsteczki. W przypadku gdy będziemy mieli okazję spotkać się z kwasem D-askorbinowym to kontrastowo do tego z „L” nie jest on naturalnie aktywny, jednakowoż pozwala dostrzec cechy przeciwutleniające. Aktywność (biologiczna) objawia się w sytuacji niektórych tylko soli tudzież form poddanych wcześniej utlenieniu towarzyszących kwasowi L-askorbinowemu i faktycznie z takim kwasem mamy do czynienia w naturalnym środowisku i jest najbardziej wartościową jego odmianą, dobrą dla naszego organizmu. Czy to ważne w kontekście oceniania tytułowej witaminy?
 
Witamina C lewoskrętna czy to kolejny chwyt marketingowy?
 
Przemysł w pewnym stopniu korzysta z naturalnej techniki wykorzystania kwasu askorbinowego oraz mikrobów, to zupełnie nieuzasadnione aby stwarzać „syntetyczną” opcję z kwasem D-askorbinowym, zwłaszcza iż jest to nieporównanie:
 
•    mniej ekonomiczne
•    trudniejsze

Witamina c lewoskrętna jak stosować
 
Wynika z tego, że każda witamina C jaką pragniemy dostarczyć za pomocą środków farmakologicznych czy suplementów jest cenna oraz porównywalnie zbawienna dla ciała człowieka, abstrahując od faktu  czy to prawoskrętna czy lewoskrętna witamina C. Pogłoski na ten temat mają raczej podstawy marketingowe.
 
Witamina C lewoskrętna vs prawoskrętna:co stanowi podłoże dylematu
 
W finalnym rozrachunku wszystko rozbija się o naturalne procesy, a tłumacząc o właściwość związaną ze światłem wszystkich związków wchodzących w skład określonej substancji. Zakładanie, że kwas L-askorbinowy charakteryzuje własności naturalne ”normalnej” witaminy C nie będzie wiązać się z faktem, że jest ona prawo- lub lewoskrętna, lecz z umiejscowienia samej konfiguracji molekuł w substancjach chemicznych. Pokrótce tak sformułowan niezgodny z prawdą przekaz, a w jego rdzeniu znajduje się tajemnicza witamina C lewoskrętna a także spożycie której jak domniemamy ma być lepsze dla ludzi. W rzeczywistości natrafia na nas niezgodny z prawdą przekaz wyhodowany na podstawie ogólnej ignorancji, celnie wykorzystany przez specjalistów od marketingu, kiedy faktycznie żadna ”specjalna” odmiana witaminy nie jest lepsza bądź gorsza, jest niekwestionowaną prawdą – a ponadto usankcjonowaną przez specjalistów.