Zdrowie

Jak wykorzystać olej kokosowy do pielęgnacji skóry i włosów?

Od bardzo dawna da się zaobserwować niewątpliwy szał na tłuszcz otrzymywany z kokosa.

Jest jasnym, że nie jest to jedynie  chwilowa tendencja, a ludzie, którzy zaczęli go użytkować wcale nie wyobrażają sobie aby przerwać kurację. O ile więc jeszcze nie uwierzyłaś w korzystne skutki stosowania oleju z kokosa, bez zbędnych ceremonii dowiedz się więcej!

Do skutecznego demakijażu

Niejednokrotnie zakup kosmetyków do zmywania makijażu jest sporą trudnością.

Nie wszystkie wody micelarne mogą poradzić sobie z szybkim zmyciem makijażu i jedynie rozpraszają je po naszej cerze. Gdyby jednak spojrzeć na slładniki tych najlepszych – do pozbywania się makijażu wodoodpornego – możemy dowiedzieć się, że ich priorytetowym komponentem są… oleje. Mając to na uwadze, czemu by nie użyć bardziej atrakcyjnego cenowo i pochodzącego z natury oleju kokosowego? Poradzi on sobie z najtrwalszym makijażem a przy tym jako bonus natłuści naszą cerę.

Do włosów

Nasze pukle łakną nie tylko dokładnego nawilżenia, jak tysiąckroć podkreśla się w reklamach, ale też natłuszczenia.

Olej z kokosa jest wyłącznym olejem, który ma moc aby wchłonąć do sercasamego rdzenia włosa i pracować od samego środka. Możemy nałożyć skromną ilość oleju na całej długości włosów, min. dwa kwadranse przed samym myciem, albo stosować go zaledwie do regenerowania rozdwojonych końcówek. Jeśli martwisz się, że olej kokosowy okaże się ciężki do całkowitego usunięcia, może nie uwierzysz ale – wystarczy do tego nawet najbardziej łagodny szampon.

Na ratunek suchej skórze

Kto zmaga się z przesuszoną skórą przekonał się, że znaczna część artykułów dostępnych w drogeriach działa zaledwie na chwilę. Ukojona właściwym środkiem skóra przedstawia się świetnie, jednakowoż zaledwie po kilku chwilach jest tak samo przesuszona jak przed zastosowaniem kosmetyku…

Olej z kokosa zapewnia nawilżenie na wiele godzin – znikoma ilość wmasowana w skórę efektywnie ją ukoi i wyrówna jej poziom wilgotności. Dbaj aby nie nakładać nadmierną ilość tudzież że zaleca się, aby nie smarować się bezpośrednio przed pójściem do łóżka: olej może potłuścić pościel.

Nie tylko dla kobiet

Jeśli Twoim wyzwaniem są drobne rany po goleniu i dobrze wszystkim znane „czerwone kropki” bez zbędnych dywagacji przetestuj olej z kokosa. Stwierdzono że jest
znacząco subtelniejszy dla skóry niż typowe kosmetyki. Żyletka,gładko mknie po natłuszczonej skórze niemalże chroniąc nas przed możliwością skaleczenia, a dzięki parametrom zwalczającym bakterie oleju kokosowego nie doświadczymy zmian skórnych i podrażnień.