Różności

Jaki typ wypoczynku wybrać?

Nie każdy lubi wylegiwać się na złotym piasku nad morzem z książką w ręku. Sporo osób wybiera aktywny wypoczynek podróżując kamperem z miejsca na miejsce i poznając nowych ludzi. Mnóstwo wrażeń i ciągłe pragnienie kolejnych, tak właśnie odpoczywają aktywni wczasowicze.

Aktywne wakacje dla kogo?

Na wakacjach można sobie pozwolić na ciut więcej niż w szarej rzeczywistości. Więcej słodyczy, imprezowania, spotkań, letnich miłości – to wszystko nieodłącznie wpisuje się w klimat letnich dni, przechodząc później w słodkie wspomnienia. Aktywne wakacje są przeznaczone nie tylko dla młodych osób, ale dla wszystkich, którzy potrzebują takiej formy rozrywki. Wystarczy garść optymizmu, dobre usposobienie i chęć do podróżowania, aby każdy wypoczynek mógł nieść ze sobą wiele nowego. Oczywiście nie może zabraknąć także zdrowia, bo jakiekolwiek kłopoty np. kontuzje, bóle kręgosłupa czy stawów mogą być czynnikiem, który będzie eliminował tego typu wakacje. Wtedy lepiej zdecydować się na mniej absorbującą formę spędzania wolnego czasu, aby dobrze wypocząć, bez niepotrzebnego niepokoju.

Co zabrać ze sobą?

Jeśli jednak nic nie stoi na przeszkodzie, można pakować się i wyruszać w fascynującą podróż. Czym podróżować? Można przemieszać się stopem, swoim autem, pociągiem, ale też kamperem. Przyczepy kempingowe to świetne rozwiązanie dla aktywnych osób, które chcą czegoś więcej i mimo odrobiny szaleństwa w swoich wakacyjnych planach uwzględniają też komfort. Decydując się na taki pojazd jak kamper, trzeba go idealnie urządzić, aby czuć się w nim prawie tak, jak w domu. Dobrze wyposażone przyczepy kempingowe dają szeroki wachlarz możliwości na stworzenie domowych warunków. Meble polowe, wygodne łózko, kanalizacja, podłączony prąd, dzięki zabraniu ze sobą  dwóch akumulatorów, które spina się w jedną sieć. Można zamontować na dachu przyczepy kempingowej baterie słoneczne, co będzie dodatkową opcją dostawy prądu w kamperze. Oprócz tego konieczna jest instalacja gazowa, czyli butle z gazem zabezpieczone zaworami, które  ogrzeją wodę i termę w łazience. Nieodzowne są także dwa zbiorniki na wodę czystą i brudną oraz kabina prysznicowa z toaletą.

Wyposażenie kampera to jedno. A a co zabrać ze sobą na aktywne wczasy, aby czuć się bezpiecznie i komfortowo? Oprócz środków1) czystości, trzeba pamiętać o kosmetykach, wśród których nie może zabraknąć kremów z filtrem przeciwsłonecznym oraz czapki ochraniającej głowę przed słońcem. Przyda się również kuchenka gazowa, parasol i rozkładane leżaki ogrodowe. Nie można zapominać o latarce, żelu antybakteryjnym do rąk, suszarce, sztucach i polowej zastawie kuchennej. Przyda się również dobra książka, okulary przeciwsłoneczne i strój kąpielowy. Odpowiednie obuwie i kilka oddychających koszulek to podstawa. Bezapelacyjni należy zabrać ze sobą apteczkę, w której znajdą się także  herbatki ziołowe i środki owadobójcze.

Szalone wakacje to nie tylko przyczepy kempingowe, ale tez dobry humor i pomysł na spędzenie wolnego czasu. Jeśli to wszystko zostanie poukładane w idealnych proporcjach, wtedy można przeżyć naprawdę dobre chwile w miłym towarzystwie.