Rodzina

Podróż z niemowlakiem

Każdy wyjazd  z małym dzieckiem staje się sporym wyzwaniem dla rodziców. Zdecydowanie większy komfort psychiczny można mieć wtedy, kiedy podróżuje się własnym samochodem. Inny środek transportu to jeszcze większe utrudnienie i stres dla wszystkich. Także dla dziecka.

Jak długo może trwać?

Pierwsze wycieczki czy też dłuższe wyjazdy nie mogą trwać wiele godzin. Sama droga jest bardzo mecząca dla dziecka, ale też dla tych, którzy się nim opiekują. Maluch musi być zapięty w foteliku, a przebywanie w nim kilka godzin może rodzić frustracje. O wiele lepszą sytuację mają rodzice dziecka, które w czasie  podroży śpi, lub przynajmniej większą jej część. Wtedy jest mniej absorbujące i szybciej dotrze się do miejsca docelowego. Niezależnie jednak od tego, ile trwa podroż, trzeba robić częste przerwy, aby dziecko mogło „złapać” świeżego powietrza i zmienić pozycję ciała. W czasie drogi dziecko musi być także regularnie karmione, dlatego bardzo pomocne są różne gotowe słoiczki, w których znajdują się smaczne zupki dna niemowlaków.

Co musimy zabrać ze sobą?

Oprócz wyżej wspomnianych gotowych posiłków koniecznie trzeba zabrać butelki do mleka i do kaszek oraz podgrzewacz do butelek. Są to nieodzowne akcesoria, bez których nie można wybierać się w drogę. Tak samo liczy się dobrze skompletowana wyprawka z ubrankami o różnym przeznaczeniu. Dorzucić do niej trzeba na pewno kilka podstawowych kosmetyków pielęgnacyjnych oraz ulubione zabawki. Bardzo ważny jest także kocyk niemowlęcy. Większy może służyć do przykrycia w łóżeczku, bądź zabezpieczać dziecko podczas zabawy na podłodze. Mniejszy sprawdzi się w wózku oraz po kąpieli do ogrzania ciała. Kocyk niemowlęcy powinien być bardzo miękki i miły w dotyku, aby nie podrażniał delikatnej skóry dziecka. Kupując tego typu produkt ,należy zwrócić uwagę na to, z czego został wyprodukowany. Najlepszym materiałem na kocyk niemowlęcy jest praktyczna i miękka bawełna.

Zanim wybierzemy się w podróż, trzeba zrobić listę z najpotrzebniejszy rzeczami. Oprócz tego, że znajdą się na niej takie rzeczy jak zabawki, kocyki niemowlęce, słoiczki, ubranka, to nie powinno zabraknąć także apteczki lekarskiej i zabezpieczenia przed słońcem. Każdy, nawet najmniejszy szczegół ma duże znaczenie podczas sporządzania podróżnej wyprawki dla dziecka.