Bez kategorii

Nowy pomysł na fitness

Niesłychanie kluczowe, żeby aktywność ruchowa przynosiła satysfakcję oraz przyjemność. Nie każdy ceni rowerowe przejażdżki czy fitness. Coraz więcej zwolenników zdobywają zajęcia poprawiające wydolność jakie ułatwiają uzyskanie sprawności fizycznej. Jednym z tego rodzaju zajęć jest fitness na trampolinach.
Są to zajęcia, które głównie mają za zadanie spalać tkankę tłuszczową. Wyskoki wykonywane na trampolinach aktywują bardzo wiele grup mięśniowych. Tak samo gwałtowne oraz miej energiczne podskoki są efektywniejsze niżeli np. jogging. Podczas skoków na trampolinie aktywne są mięśnie brzucha i te, które to odpowiedzialne są za podtrzymanie człowieka w pozycji stojącej. Reguluje się działanie systemu oddechowego oraz krążenie, przyspiesza nasz tętno dlatego mięsień serca szybciej pompuje krew. W czasie treningu miarowy ucisk mięśni ud i łydek rozwija krążenie. Oczywiste jest to, skoki poprawiają metabolizm.
Wykorzystując przez jedną godzinę trampoliny fitness możemy spalić od 800 do nawet 1200 cal. Toteż ćwicząc w ten sposób spalamy większą ilość kalorii aniżeli w trakcie biegania, a dodatkowo obarczenie naszych stawów jest znacznie niższe. Ćwicząc systematycznie na przykład trzy razy w tygodniu tracimy na wadze prędko. Ale powinno się pozostać ostrożnym i przynajmniej dwie h przed trampolinami zdecydowanie nie spożywać posiłków. No i skacząc uśmiech właściwie nie schodzi.
Najdoskonalsze może to być, że taki wysiłek na trampolinie polega tylko i wyłącznie na zwyczajnych skokach, a nie akrobacjach. Ma poprawić wydolność gdyż jest to tak zwany trening cardio, nie zaś doskonalenie ciężkich ewolucji rodem z cyrku. Szczególnie istotna jest prawidłowa postawa w czasie skoków: brzuch musi być spięty, plecy rozprostowane, napięte mięśnie pośladkowe, pracować musi cała powierzchnia stopy. Wysiłek na nich niesamowicie szybko staje się przyzwyczajeniem. Podskakiwanie na trampolinach wywołuje w ćwiczących dziecięcą radość, pomaga się rozluźnić i zwalczyć stres.