Bez kategorii

Jak ocieplić dom?

Jak niezwykle ważne jest dokładne ocieplenie domu? Jeśli zestawimy nieocieplony budynek do samochodu byłaby to okoliczność, w której prowadząc auto trawilibyśmy moc silnika w ogóle jej nie zużywając. Idąc dalej: spalanie benzyny czy oleju napędowego pozostawałoby nadal na takim samym poziomie, natomiast nie wprowadzałoby to niczego do prędkości poruszania się auta. Jakim sposobem więc nie tracić na nieocieplonym budynku?

Przy nieocieplonym gmachu, sytuacja jest podobna, lecz efekty niedoboru prawidłowej warstwy ocieplenia mogą być nieprzyjemne. Powłoka izolująca termicznie dom jest nie tylko gwarancją optymalnej temperatury, jakie pozostanie wewnątrz budynku lecz też podłożem poważnych oszczędności.
Brak pokrycia fasad lub także nieprawidłowe skonstruowanie termoizolacji jest źródłem utraty energii cieplnej na poziomie od 20 do 35 procent. W ten sposób wykorzystane i spalone paliwo, niezależnie czy spalamy gaz, czy węgiel w ponad 1/3 jest spalone nieefektownie. Zatem taki sam poziom wydatków jest bez skrupułów marnowany.

Wykonanie izolacji termicznej tylko ścian to materialne wpływy. Średnie wydatki powiązane z ogrzewaniem budynku mogą zredukować się o 5 do 10 procent. Trzeba jednak mieć na uwadze, iż ma na to wpływ niesamowicie dużo czynników od ścian przez gatunek surowca z jakiego zbudowano fundamenty.
W celu stosownego wykonawstwa powłoki termoizolacyjnej domu potrzebne jest zagwarantowanie braku mankamentów, które mogłyby prowadzić do tworzenia się mostków termicznych. Szczeliny pomiędzy warstwami bądź też płytami ocieplenia stanowią źródło poważnych strat energii cieplnej oraz wydatków poniesionych na niefachowo przeprowadzoną izolację.

Idealnym rozwiązaniem, które pozwala zapobiegać tworzeniu się nieszczelności czy tez krzywizn w powłoce termoizolacyjnej jest montaż ocieplenia pianką. Pianka PUR daje stu procentową gwarancję szczelności. Izolowanie tym materiałem jest nie tylko nadzwyczaj wygodne, lecz także zdrowe gdyż nie zatrzymuje ona pary wodnej a ta nie kondensuje się wewnątrz domu.