Zdrowie

Na co zwrócić uwagę nabywając wózek inwalidzki?

Szeroka oferta pojazdów dla inwalidów przyczynia się do tego, że ich dobór nie jest tak banalny, jak mogłoby się zdawać. Oddziałuje na to również fakt, że osoby, które z niepełnosprawnością walczą niespodziewanie, wobec kolizji tudzież schorzenia, mają trudności z użytkowaniem pojazdu dla inwalidów. Jak go dobierać?

Potrzeba stosowania konkretnego wózka inwalidzkiego elektrycznego lub zwyczajnego jest uzależniona tylko i wyłącznie od osoby, która ma z niego czerpać korzyści. Ci, którzy od urodzenia borykają się z niepełnosprawnością, przywyknęli już do takiej metody przesuwania się, jednak nagła rewolucja w życiu sprowokowana stłuczką czy wzmagającym się zwyrodnieniem, to już wielki kłopot. Wizja przemieszczania się na wózku inwalidzkim jest trudna do rozgryzienia. Rozjaśnienie kalekom, że przesuwanie się przy zastosowaniu wózka inwalidzkiego elektrycznego stanowi dla nich niebywałą okazję leży w gestii ich najbliższych, jak także fachowców. Zakup powinien być zatem konstruktywny i dokonywany bez pośpiechu, nie nierozmyślnie.

Kluczowe sprawy

Pojazd dla niepełnosprawnych ma wspierać codzienne funkcjonowanie. Jego funkcją jest pomaganie w uniezależnianiu się, zyskaniu znaczniejszej swobody poruszania, nie tylko pośród prywatnych przestrzeni. Ponadto, wszystkie sprzęty typu skuter elektryczny inwalidzki, wózki inwalidzkie elektryczne bądź tradycyjne muszą być dobrane głównie do wymiarów ich odbiorcy.

Za pokaźne siedzenia nie zapewniają wygody, a kupno tych za małych jest przypieczętowane zazwyczaj pojawianiem się odparzeń. Następnie trzeba mieć na uwadze oparcie, jakie nie powinno być za wielkie, bo przysporzy utrudnienia w sterowaniu pojazdem. Atencję trzeba nastawiać na różnorakie innowacje i elementy dodatkowe, jak szansa dopasowywania zagłówka, nastawienia podnóżka czy podłokietników, wyposażenie w poduchę przeciw odparzeniom, koła rozpinane na szybkozłączkach.

Wyłącznie idealnie pasujący do kryteriów danego użytkownika pojazd dla osób niepełnosprawnych powinien dawać prawdziwą zwinność, umożliwiając prostsze przystosowanie się do zaistniałej perspektywy życiowej.