Bez kategorii

Koncentrator zdrowego oddechu

Anoksja, czyli niedotlenienie organizmu to stan stwarzający niebezpieczeństwo nie tylko dla naszego zdrowia, ale także życia. Z problemem niedotlenienia zmagają się prawie wszystkie osoby, których dotyczą różnorodne wady układu oddechowego. Pobocznie przy łagodzeniu podobnych przypadłości wprowadza się leczenie tlenem. Wezwaniem do stosowania będą np. przewlekła obturacyjna choroba płuc, poszerzenie ścian oskrzeli, samoistne włóknienie płuc, zwłóknienie torbielowate bądź też dysplazja oskrzelowo-płucna. Gdy u pacjenta zaistnieje konieczność stosowania tlenoterapii, z pewnością chętnie skorzysta on z profesjonalnych akcesoriów.

Przenośny koncentrator tlenu jest nowatorskim urządzeniem, które świetnie sprawdza się podczas stosowania zarówno w warunkach domowych, jak i w szpitalu. Praca koncentratora opiera się na czerpaniu powietrza z otoczenia i oddzieleniu tlenu od azotu. Ten ostatni przenika z powrotem do powietrza z otoczenia, tlen zaś wykorzystywany jest przez chorego, który wówczas przez specjalną maskę czerpie tlen o stężeniu 91-95%. Omawiany koncentrator, polepszając stężenie tlenu w płucach pacjenta, pozwoli skutecznie zapobiec przed kwasicą, będącą konsekwencją niedotlenienia.

Niezbędność wszczęcia tlenoterapii można ocenić już po zaobserwowaniu u pacjenta kilku istotnych oznak schorzenia. Wśród nich wylicza się bezsenność, nienaturalne wyczerpanie i poczucie ogólnego braku sił. Dodatkowo osłabienie intelektualne i wyższą zachorowalność.

Ze względu na niezwykle częste użytkowanie koncentratora tlenu podczas tlenoterapii, jego wybór nigdy nie powinien być przypadkowy. Korzystnie, by do przyszłych użytkowników trafiały narzędzia dość lekkie, nie za duże i możliwe do zabrania w podróż. Tym, na czym powinno nam szczególnie zależeć, są ekonomiczność, dyskretna praca, a także bezproblemowa obsługa czy łatwe czynności związane z systematyczną pielęgnacją.