Różności

Kampery, czyli podróże domem na kółkach

W dobie, gdy noclegi stają się coraz droższe, a standardy oferowane przez właścicieli obiektów  przestają zadowalać, chętnie stawiamy na spontaniczne podróże. Bez planu, ograniczeń w kwestii wyboru miejsca – na to pozwalają kampery. Z jakimi zaletami i wadami wiąże się ten sposób podróżowania?

Kampery – podróże inne niż wszystkie

Kampery nie wiążą się praktycznie z żadnymi ograniczeniami albo niewielką ich liczbą. Nie trzeba planować podróży. Można wyruszyć o dowolnej porze, a w pojeździe, który jest znacznie większy niż auto osobowe, udaje się zmieścić wszystko to, co niezbędne na co dzień w tradycyjnym domu. To okazja do podróży innych niż wszystkie. Bez przesiadek, czekania na transport, szukania noclegów czy niemożliwości dotarcia do odległych, a przede wszystkim ciekawych miejsc.

Wiele osób stawia na kampery, bo choć wymagają wkładu finansowego i dbania o nie, to jednak dają ogromną swobodę zwiedzania nawet całego świata. Mając do dyspozycji wygodne łóżko, mini kuchnię, ubikację, można się wyspać, odpocząć i w dobrym humorze znów wsiąść za kierownicę, by przemierzać trasy wzdłuż i wszerz. Warunki pogodowe przestają być przeszkodą, bo w przypadku deszczu czy niskiej temperatury, kiedy to nie ma się ochoty na spacery, można zaszyć się w środku i przeczekać czytając ulubioną książkę, oglądając telewizję lub gotując.

Co z wadami?

Finanse to jedna z kwestii, które budzą wątpliwości. Nie jest to bowiem wakacyjny plan na każdą kieszeń. Poza tym podróże kamperami są dobre dla osób, które lubią dbać o porządek, pojazd i nie mają problemu z regularnym sprzątaniem. Mimo że wiezie się ze sobą coś w rodzaju miniaturowej wersji domu, to jednak mycie się, korzystanie z bieżącej wody, nie należą do komfortu porównywalnego do wakacji all inclusive. Do tego trzeba zmierzyć się z faktem szukania odpowiednich parkingów i dróg, na których poradzi sobie tego typu pojazd.

Czy kampery zadowolą każdego? Być może nie, ale z pewnością są dobrą opcją dla osób, które mają dość oglądania standardowych obrazków zza hotelowych okien.