Zdrowie

Jak działa opieka zdrowotna na Wyspach?

Wielokrotnie narzekamy na polską służbę zdrowia. Drażnią nas zbyt długie kolejki i to, że zdecydowanie zbyt długo czekamy konsultację specjalisty. Uzupełniają to ceny za leczenie prywatne i często zbyt oschły stosunek lekarzy do pacjentów. A zdałoby się jedynie skonfrontować służby medyczne w Polsce i Wielkiej Brytanii, by przekonać się, że nie jest tak źle.

Polska apteka UK – naprzeciw potrzebom rodaków

Rodacy, którzy nawet na stałe mieszkają w Wielkiej Brytanii, najczęściej wolą wybrać wizyty u naszych lekarzy niż lokalnych. Niezależnie od tego, że trzeba ponieść koszty dojazdu oraz zmierzyć się z nie zawsze pasującymi terminami, najczęściej wybiera się ich ze względu na trafną diagnozę i skuteczność leczenia. Na podobnych zasadach produkty znane w Polsce, nie tylko leki, ale i preparaty stosowane doraźnie, bez recepty, ponadto kosmetyki czy zioła, posiada w cieszącym się popularnością asortymencie apteka online UK. Zaletą odwiedzin w aptece jest to, że farmaceuta może postawić wstępną diagnozę tak samo skutecznych jak lekarz.

Dla wielu szokująca może być informacja, że lekarz POZ często stawia diagnozę korzystając z wyszukiwarki Google. Ironicznie rzecz biorąc, plus tej sytuacji to fakt, że pacjent nie musi wybierać się do specjalisty, a już na pewno do prywatnej przychodni, by zapłacić za frazę wpisaną do przeglądarki.

Różnice pomiędzy brytyjską a naszą opieką zdrowotną są niemalże namacalne. Korzystanie z zasobów Internetu podczas stawiania diagnozy to nie jedyny powód do krytycznej analizy. Z cudem graniczy bezproblemowe umówienie się na wizytę przez telefon, ponieważ może to oznaczać nieskończone próby kontaktu, bez pewnego skutku. Potrzebujący pomocy pacjent traci przy telefonie kilka dni, w niektórych przypadkach nawet do kilkunastu. Opieka zdrowotna działa także w w miejscach podobnych do izb przyjęć lub SOR-ów, ale obowiązuje tam zasada, że do dalszych etapów kwalifikuje pielęgniarka.

W czym może pomóc apteka online UK?

Jeśli uwzględnimy słabe przygotowanie i wysokie ceny brytyjskiej służby zdrowia, apteka online UK stanowi rozsądną alternatywę dla naszych rodaków na emigracji. Zjednoczone Królestwo rozczarowuje słabą jakością opieki zdrowotnej, lecz dzięki polskim aptekom rodacy zaopatrzą się w polskie produkty lecznicze w korzystnych cenach.