Zdrowie

Właściwości oleju kokosowego a także jego zastosowanie w kosmetyce

Zasobny w składniki odżywcze olej kokosowy, to nie tylko zdrowy produkt, w kuchni, oraz naturalny kosmetyk. Od jakiegoś czasu został popularnym produktem w wielu krajach. Musisz nawilżyć oraz odbudować włosy a także skórę to olej kokosowy jest dobrym wyborem. Sprawdź ile możliwości daje nam natura

Olejem kokosowym wspierasz swoją skórę

Dzięki swoim parametrom odżywczym, regeneracyjnym i nawilżającym, olej kokosowy może być stosowany jako masło do ciała. Nie tylko poprawia wygląd skóry, ale wpływa także na zmysły za sprawą cudownego zapachu. Olej kokosowy ma cechy odmładzające, działa jako antyutleniacz a także hamuje namnażanie się wolnych rodników. Ponadto olej poza likwidacją szorstkości zmniejsza przebarwienia różnego pochodzenia. Dobrze sprawdzi się również jako krem do przesuszonej skóry rąk. Mamy mogą używać go na delikatną skórę dziecka. Olej kokosowy nie uczula.

Pełne blasku i silne włosy!

Irytują Cię matowe lub zniszczone włosy? Użyj nawilżającą odżywkę na włosów. Skutecznym środkiem jest wczesanie oleju kokosowego w zniszczone włosy a także pozostawić je na chociaż godzinkę. W przypadku, gdy nasze włosy błyskawicznie się przetłuszczają, wystarczy użyć tylko na same końcówki. Po takim zabiegu najlepiej umyć włosy szamponem do normalnej pielęgnacji. Zalety oleju kokosowego są niemalże nieskończone. Olej kokosowy pomoże Tobie zapomnieć o łupieżu, ponieważ ponad przeciętna zawartość kwasów tłuszczowych daje potrzebne odżywienie skalpu. Będziesz zdumiona wynikiem!
Ochrona jamy ustnej i przeciwdziałanie próchnicy dzięki olejowi kokosowemu?

Olej kokosowy jest także bardzo dobra podstawa do wykonania pasty do zębów lub płynu do płukania ust. Oddziaływuje przeciwbakteryjnie i w taki sposób pomaga osłonić nasz biały uśmiech przed bolesnym leczeniem u stomatologa. Wykazuje działanie, które powstrzymuje rozrastaniu się próchnicy. Wyeliminuje również krwotok dziąseł i uśmierzy ból spowodowany tą dolegliwością. Olej kokosowy genialnie odświeża usta oraz wpływa pozytywnie na oddech. Przekonaj się jaki jest podmuch świeżości wywodzący się bezpośrednio z natury.

Niezastąpiony w depilacji

Możecie sobie darować zakup preparatów do ułatwienia depilacji! Olej kokosowy doskonale wyprze zwyczajne kosmetyki do golenia – dobrze zmiękczy włoski i zneutralizuje uciążliwe podrażnienia. Jego funkcje antybakteryjne przeciwdziałają przed dyskomfortem podrażnień.

Nie sposób zapomnieć o zbawiennych cech oleju kokosowego. Może być on stosowany w codziennej pielęgnacji niewyłącznie uszkodzonych włosów, skóry oraz paznokci. Jego działanie jest uniwersalne. Możliwości zestawiania olejku kokosowego z innymi składnikami są prawie nieskończone. Koi infekcje bakteryjne, odżywia i wskazuje na działanie przeciwgrzybiczne. Składnikiem bazowym mnóstwa preparatów jest olej kokosowy. Kup gotowy kosmetyk lub stwórz go indywidualnie w domowym laboratorium. Wykorzystaj siłę wywodzącą z wnętrza tego cudownego orzecha!