Design

Kominki i biokominki – klimatyczne ogrzewanie

Typowy kominek z wdudowanym płaszczem wodnym, to jedno z tańszych i przyjaznych ekologicznie źródeł ciepła w naszych czasach. Należy wiedzieć jak efektywnie go użytkować by spożytkować jego potencjał na 100%.

Głównym paliwem bez wątpienia jest drewno kominkowe najlepiej jak będzie powoli sezonowane. Wytwórcy zalecają sezonowanie co najmniej dwa lata skądinąd korzystając z kominka sami sprawdzicie, że suche drzewo pali się nam znacznie lepiej. Gdy rozpoczynasz ogrzewanie w kominku to doskonale sprawdza się nam taktyka podpalania od góry. Wolno oczywiście palić konwencjonalną metodą a mianowicie na zasadzie rozpalanie minimalnego ogniska w kominku oraz uzupełnianie co jakiś czas aczkolwiek zazwyczaj jest to procedura bardziej żmudna.
Oprócz palenia w kominku wypada pamiętać o konserwacji. Czasami powinniśmy wyszorować frontową szybę korzystając ze fachowych środków. Taki preparat zdobędziemy w sklepach budowlanych za kilkanaście złotych. Należy zwilżyć nim szybę odczekać chwilę i prztrzeć szybę na przykład starą szmatką. Pamiętając o czystości powinniśmy również systematycznie wynosić popiół. Czynności te ułatwią nam komplety kominkowe.

Odrębnym alternatywą generowania ekologicznego ciepła w domu może być np. biokominek. Obecnie jest to nowoczesna technologia, która jest funkcjonalna a także efektowna. Biokominki maja interesującą formę, i zasilane są jak sama nazwa podkreśla biopaliwem. Wielkość jest zwykle kompaktowa dodatkowo niemało z spośród nich można przenosić w dowolne miejsce robiąc wyjątkowy klimat.