Bez kategorii

Do czego służy CPAP?

Znany akronim CPAP to nic innego jak Continous Positive Airway Pressure. Urządzenia te CPAP wykorzystywane są do usuwania bezdechu sennego. Bywają również przydatne w skutecznym leczeniu niewydolności oddechowej. Terapia CPAP bez wątpienia jest obecnie najwydajniejszą procedurą usuwania schorzenia OBS.

Urządzenie to zbudowany jest z pompy a także maski, którą zakłada się na nos lub dodatkowo na nasze usta oraz nos. Rolą aparatu jest stałe nadciśnienie, które zatrzymuje otwarte drogi oddechowe. Wpuszczane poprzez przyrząd powietrze wyrywa nas od bezdechu sennego. Suche powietrze wprowadzane dla naszych płuc prawdopodobnie może u niewielkiej liczby pacjentów pobudzać produkty uboczne,, które można jednak zminimalizować, nabywając CPAP udoskonalny w nawilżacz i ogrzewacz powietrza. Występują także pompy rodzaju autoCPAP, które będą bardziej rozwinięte technologicznie. Ich rolą jest dopasowanie ciśnienia do stopnia zakłóceń oddechu w trakcie snu. Aparat występuje w zestawie wyposażony w nebulizator Philips, co jest szalenie wygodne.

Systemy CPAP w większości są wyposażone między innymi w miejsca na karty pamięci oraz pamięć wewnętrzną. CPAP zapisuje informacje na temat dokonywanej terapii. Aparat nadzoruje proces przepływu powietrza w okresie snu i przechowuje w systemie wiedzę o bezdechach a także chrapaniu. To naprawdę bardzo wygodne, ponieważ dzięki niej można bez straty czasu dostosowywać ustawienia pompy.

Rehabilitacja METODĄ CPAP, zrealizowana za pomocą dobrego sprzętu daje wymierne korzyści. Podnosi jakość snu dodatkowo przemija problem chrapania oraz zaskakujących wybudzeń. Wzmacnia się też sprawność naszego organizmu każdego dnia dzięki dobremu natlenieniu organizmu.