Dom

Jak wygląda wnętrze w stylu glamour?

Styl glamour znany jest przede wszystkim z przepychu oraz blasku, dzięki czemu kochają go osoby, które lubią otaczać się luksusem i elegancją. Występują tutaj świeczki, kwiaty oraz lampy kryształowe. Wszystkie elementy stanowią spójną całość, dzięki czemu uzyskuje się bardzo atrakcyjne wnętrze. Jak stworzyć elegancki salon?

Styl glamour – jak urządzić pokój?

Styl glamour znany jest również jako eklektyczny, dzięki czemu łatwo go rozróżnić na tle innych. Pojawiają się tutaj lampy kryształowe, często łączy się meble historyczne oraz nowoczesne, które posiadają interesujące i jednocześnie minimalistyczne wzornictwo. Część mebli odpowiada za zapewnienie przepychu, a inne sprawiają, że wnętrze nabiera lekkości. Bardzo łatwo jest tutaj przesadzić, dlatego dekorowanie pokoju powinno odbywać się pod okiem profesjonalisty, który zwróci uwagę na wszystkie szczegóły i jednocześnie uniknie niepotrzebnych błędów. Warto zwrócić uwagę, że wszystkie przedmioty i meble są najlepszej jakości, dzięki czemu wnętrze zyskuje wyjątkowy charakter. Można zauważyć ciężkie, mięsiste kolory, co sprawia, że pokoje postrzega się jako atrakcyjne, a przebywanie w nich staje się niezwykłą przyjemnością. Dużą rolę odgrywa tutaj efekt zmysłowości, który przekonuje do stylu glamour bardzo wiele osób. Można poczuć się tutaj wyjątkowo oraz niezwykle, jednak pod żadnym względem nie należy przesadzać. Każdy dodatek musi stanowić całość, nic nie dzieje się przypadkiem i to widać w końcowym efekcie.

Lampy kryształowe, kanapy, ramki oraz wazony na kwiaty – każdy z elementów powstaje z wysokiej jakości materiałów. Dominują tutaj różnorodne odcienie różu oraz fioletu, nie sposób zapomnieć o beżach i szarościach. Najbardziej pożądane są wyraziste oraz nasycone barwy, gdzie dominuje przede wszystkim butelkowa zieleń, granat oraz bordo. Nie może zabraknąć bieli, która znana jest ze swojej elegancji oraz klasy. Często używa się ją jako bazy i dodaje wymienione powyżej kolory. Barwy pospolite zdecydowanie nie wchodzą w rachubę, dlatego nie ma tutaj miejsca na jaskrawe odcienie oraz krzykliwe kolory. Glamour to nie złoto, ale stonowana elegancja i klasa.

Wnętrze utrzymane w stylu glamour to pokój pełen blasku, czyli dominują świetliste powierzchnie oraz materiały. Oprócz metali można znaleźć również szkło, atłas, a nawet aksamit. Kamienie tylko marmurowe, a ewentualnie granitowe, gdyż piaskowce i wapienie psują efekt i trudno zaliczyć je do stylu glamour.