Videos

Jak dbać o wygląd przyczepy w długiej przerwie przed sezonem

Zazwyczaj przyczep kempingowych używamy zaledwie podczas lata – na więcej nie pozwala nam polski klimat. Prawdopodobnie nie wszyscy użytkownicy przyczep zdają sobie z tego sprawę, ale przecież bezpośrednio przed nadejściem zimy konieczne jest odpowiednie zabezpieczenie przyczepy, aby mogła służyć Wam w nowym sezonie. Co takiego należy więc zrobić?

Pierwszym krokiem, jaki powinniśmy wykonać, jest na pewno dokładne umycie i wyczyszczenie przyczepy – jeszcze przed nadejściem mrozów. Najlepiej jest korzystać w tym celu z profesjonalnych produktów, takich jak preparat do czyszczenia karoserii samochodu. Dodatkowo warto zabezpieczyć przyczepę przez jej dokładne zawoskowanie. Jeżeli mamy do czynienia z przyczepą wysokiej jakości, nic nie powinno jej się przydarzyć. Przed zimą wypada również dość sprawnie wywietrzyć wnętrze, żeby ochronić przyczepę przed zawilgoceniem. Dobrze wyczyścić wszelkie jej elementy, a najlepiej, podczas gdy nie jest używana, pozostawić otwarte wszystkie wewnętrzne szafki.

Zima to też idealny czas na zakupienie ekwipunku do swojej przyczepy kempingowej, który można wtedy nabyć po okazyjnej cenie. Są wśród nich na przykład przedmioty takie jak lodówka do przyczepy kempingowej lub też napęd do przyczepy kempingowej czy pokrowiec. Na pewno warto rozważyć podobne inwestycje – podobne okazje dopiero za rok.

Jeżeli zdejmiemy koła na czas mrozów, musimy bezpiecznie rozstawić przyczepę kempingową na stabilnych podporach. Można ewentualnie zostawić przyczepę razem z kołami, ale rozsądnie jest wtedy zadbać o odpowiednio wysokie ciśnienie w ich wnętrzu, ponieważ opony potrafią się łatwo odkształcić, jeśli przyczepa jest przechowywana przez dłuższy czas w jednym miejscu.

Oczywiście najdogodniejszym wyjściem byłoby pozostawienie przyczepy kempingowej w garażu, a nie na świeżym powietrzu.

By cieszyć się dobrą jakością naszej przyczepy kempingowej rozsądnie jest więc o nią dobrze zadbać, a dzięki temu będzie cieszyła nas swoją funkcjonalnością przez długie lata. Z pewnością warto o tym pamiętać!