Zdrowie

Dieta w przypadku endometrioza – niezbędne podsumowanie

Niepozorne decyzje decydujące o stylu życia mogą mieć wpływ na ciągły postęp problemu endometriozy czy znacznie zwiększać szansę zachorowania. Kwestie te mogą potencjalnie zaważyć na tym, w jakim stopniu uporczywe będą zaburzenia a ponad to i jak użyteczna jest kuracja wędrującej śluzówki macicy.

Zawsze należy zaordynować dalsze testy, aby w pełni skorelować liczne pokarmy oraz zwyczaje decydujące o jakości stylu życia z zwiększonym ryzykiem rozwijania się opisywanego schorzenia, wymienione poniżej  decyzje mają potencjał aby negatywnie działać na schorzenie. Zatem znasz objawy tej choroby – teraz musisz wiedzieć, jak się odżywiać aby zminimalizować ryzyko wystąpienia i rozwoju choroby.

Co nam zaszkodzi poddając się leczeniu wędrującej śluzówki macicy?

Dieta bogata w niesprzyjające nam tłuszcze trans na pewno jest zła dla chorych i zdrowych, jednak już z pewnością dla tych kobiet, których dotyczy endometrioza, bowiem doprowadzić do szybszego rozwoju choroby. Analizy medyczne jednoznacznie stwierdzają większą liczbę  wykrycia endometriozy wśród kobiet, które jedzą więcej niepożądanych tłuszczów, występujących najczęściej w:

· smażonych daniach,
· daniach gotowych,
· ’śmieciowym jedzeniu’.

Endometrioza a ciąża

Złym pomysłem jest również konsumowanie znacznych ilości czerwonego mięsa. Pewne profesjonalne analizy sygnalizują zwiększone ryzyko występowania gruczolistości macicy przy wysokim przyjmowaniu mięsa czerwonego.Sytuacja przedstawia się podobnie jeżeli chodzi o gluten. Jeśli ciekawi Cię gruczolistość macicy w trakcie trwania ciąży – problematyka glutenu także będzie dla Ciebie pomocna.

Mamy do czynienia niemal z takim samym zagadnieniem,jeżeli mowa o dietach, które wykazują wpływ na gospodarkę hormonalną, w pierwszej kolejności na stężenie estrogenów, mogą negatywnie wpływać na osoby z tego typu chorobą.Ponadto należy minimalizować spożycie tych, jakie mogą sprzyjać stanom zapalnym w ciele czy prowadzić bezpośrednio do dalszego bólu lub rozwoju zaburzenia. Mamy tu na myśli przede wszystkim: alkohol i kofeina.

Składniki pokarmowe, zalecane kobietom zmagającym się z endometriozą:

Aby przebywanie kuracji omawianej choroby okazało się bardziej widocznie bardziej skuteczne, mamy szansę dodatkowo łagodzić zapalenia i wszelkie dolegliwości związane z bólem wywołane przez tę chorobę, ustalając optymalnie dobraną dietę, która jest w ogromnej proporcji roślinna oraz  zagwarantuje dużo witamin oraz soli mineralnych. Dołącz do swojego jadłospisu składniki włókniste, na przykład owoce, warzywa, rośliny strączkowe oraz produkty pełnoziarniste. Polecamy także pokarmy zawierające w żelazo, m.in.:

· ciemne liściaste warzywa,
· brokuły,
· rośliny strączkowe,
· niełuskane ziarna.

Często zalecana jest też dieta wysoko zasobna w nieodzowne kwasy tłuszczowe,na przykład ryby – zwłaszcza tłuste, orzechy włoskie, chia i nasiona lnu, i artykuły zapewniające przeciwutleniacze, znajdujące się w kolorowych owocach i warzywach, takich jak między innymi: cytrusy (zwłaszcza pomarańcze), jagody, pełna czekolada, szpinak i buraki.

Bądź pewna, iż zawsze masz w pamięci to, w jaki sposób Twoje ciało wykazuje reakcje podczas spożywainia specyficznych artykułów spożywczych. Zapisywanie spożywanych składników a także wszelkich występującym po tym objawów może być decydujące.