Zdrowie

Colostrum w zaburzeniach funkcji skóry

Bez względu na to, w jakim jesteśmy wieku, mogą przytrafić nam się problemy skórna. Zaburzenia skóry dotyczą osób nastoletnich, dorosłych, ale również emerytów. Jednym z lepszych leków w przypadku takich zaburzeń jest Colostrum.

Komu może pomóc colostrum?

Jak się okazuje, specyfik ten jest znany od wielu lat, choć niewiele osób stara się wykorzystywać taki produkt. Otóż colostrum kozie to specyficzny rodzaj mleka. Jest wydzielane przez gruczoły mlekowe ssaków, ale tylko przez pierwszych dni zaraz po porodzie. Skład jest więc odmienny od mleka dojrzałego. To, na co jednak należy przede wszystkim zwrócić uwagę, to bardzo duża ilość istotnych substancji odżywczych. Poza tym specjaliści zwracają uwagę również na mnogość substancji, które są odpowiedzialne za pobudzanie niedojrzałego układu pokarmowego małych dzieci. Mleko jest bardzo bogate w białka, a także peptydy. One są odpowiedzialne za budowanie systemu immunologicznego noworodka. Gwarantowana jest więc znacznie większa odporność. Zauważmy też, że siara wołowa, bo to inna nazwa dla colostrum to produkt bardzo bogaty w składniki, które mają właściwości przeciwbakteryjne, a także przeciwgrzybiczne. Cechują się również właściwościami przeciwzapalnymi i gojącymi. Nie bez powodu więc bardzo często wykorzystuje się właśnie colostrum kozie jako suplement diety. Odgrywa bardzo dużą rolę, jeżeli chodzi o przeciwdziałanie problemom zdrowotnym, nie tylko niemowląt, ale także osób dorosłych. Często substancja ta zalecana jest do pielęgnacji skóry diabetyków.

Colostrum kozie nie tylko dla noworodków?

Błędne więc będzie przypuszczenie, że tylko i wyłącznie w przypadku noworodków colostrum będzie mieć pozytywny wpływ na organizm. Najczęściej jak się okazuje dermatolodzy i oczywiście kosmetyczki zalecają wykorzystanie tego preparatu w przypadku występowania trądziku pospolitego. Ta dermatoza jest przecież najczęściej występującą u osób w różnym wieku. Chodzi więc o zaskórniki zamknięte i otwarte, ale także zmiany zapalne w postaci krostek. Oczywiście, zanim zdecydujemy się na zakup takiego produktu, zawsze należy skontaktować się ze specjalistą. Nie zaszkodzi udać się nawet do lekarza rodzinnego. Tak czy inaczej, najpierw muszą być stwierdzone konkretne problemy. A działanie colostrum jest rzeczywiście wszechstronne, bo pomaga jeszcze dodatkowo w przypadku występowania łuszczycy. Ta ostatnia jest szczególnie uciążliwym schorzeniem dermatologicznym i niejednokrotnie trudno jest znaleźć dobry specyfik, a colostrum radzi sobie tu bardzo dobrze, tak samo zresztą jak w przypadku gojenia ran.