Bez kategorii

Zadbaj o klimę w aucie

Klimatyzacja samochodowa to współcześnie nieodzowny detal jego wyposażenia. Samochody z klimatyzacją notują lepsze wyniki sprzedaży. Znacznie bardziej komfortowo się nimi podróżuje. Zapewne niewielu pasażerów dobrze czuje się w niemożliwie gorącym wnętrzu automobilu. A o to latem niewątpliwie nie trudno.

Warto pamiętać, że o klimatyzację w pojeździe tj. o pozostałe elementy i części wnętrza samochodu należy pielęgnować. Klimatyzacja nie ma możliwości skutecznie działała przez cały okres eksploatacji auta. Wymaga serwisu by sprawnie działał kompresor klimatyzacji, którego reperacja jest bardzo kosztowna. Rutynową aktywnością każdego użytkownika wozu wyposażonego w klimatyzację być jej odgrzybianie. Warto w takim przypadku odwiedzić warsztat samochodowy by oddać samochód specjalistom. Tylko oni mogą właściwie precyzyjnie reaktywować klimę w aucie oraz sprawić, że ta część wyposażenia będzie sprawiała się ona bezawaryjnie oraz tak, jak tego potrzebujemy.

Czyszczenie klimatyzacji powinno się przeprowadzać normalnie raz w roku, a zdecydowanie minimum co dwa lata. Nieodgrzybiona klima jest siedliskiem nieprzyjemnego zapachu, który to chcemy bądź nie, przy korzystaniu z niej, rozpylany bywa po całym samochodzie. Czyszczenie klimy powoduje, że kłopotliwy zapach ustępuje, a i wywietrzniki działają bezawaryjnie. Jazda autem jest milsza.

Gdyby pragniemy możemy pokusić się o samodzielne odgrzybianie klimatyzacji we własnym garażu. W sklepach nie brakuje preparatów, za pomocą jakich sami możemy poprawić czystość klimatyzacji. Odgrzybianie klimatyzacji możesz zrealizować dwoma sposobami. Od strony silnika, bądź we wnętrzu wozu. Oczyszczanie klimatyzacji polega w takim przypadku na wlaniu bądź psiknięciu wybranego płynu do odgrzybiania w wloty przewodów wentylacji. Stosownie wybrany płyn usunie brud oraz zarzewia niemiłego aromatu.