LifestyleRodzinaRóżności

Czy warto zdecydować się na wycieczkę objazdową? Plusy i minusy.

Dzięki wycieczkom objazdowym można zwiedzić dużą ilość miejsc w krótkim czasie, lecz taki rodzaj wakacji ma swoje plusy i minusy. Warto wiedzieć czego można się spodziewać podczas takiego wyjazdu. Taką wycieczkę można kupić w biurze podróży lub zaplanować wakacje indywidualnie.

Zalety wycieczek objazdowych.

Wycieczki objazdowe kojarzą się ze ściśle opracowanym harmonogramem każdego dnia i każdej godziny. Podczas takiego wyjazdu z pewnością nie ma czasu na nudę, jest sporo jeżdżenia, ale także dużo atrakcji. Plusem wycieczek z biurem podróży jest zapewniony transport zarówno autokarowy, jak i komunikacją miejską, a także zwiedzanie z przewodnikiem. Poza tym nie trzeba się zastanawiać i planować kierunku zwiedzania. Wycieczki objazdowe z biurem podróży zapewniają także zakwaterowanie oraz wyżywienie.

Co może się nie podobać?

Minusem wycieczek objazdowych z biurem podróży jest uczucie ciągłego pośpiechu. Często zdarza się, że nie każdy zdąży zrobić pamiątkowe zdjęcia lub nie ma możliwości poświęcenia dowolnej długości czasu na zwiedzanie. Niektóre atrakcje można zobaczyć jedynie przez szybę autokaru- to w szczególności może nie spodobać się turystom. Niekiedy program takich wycieczek jest przeładowany i brakuje czasu wolnego na zakupy bądź odpoczynek. Podsumowując, wycieczki objazdowe z biurem podróży po prostu ograniczają swobodę działania.

A może zaplanować urlop na własnych warunkach?

Wakacje można spędzić na własnych warunkach z tym, że o wszystkim trzeba pomyśleć wcześniej. Gdy kierunek podróży jest już wybrany, pojawia się dylemat, czy pojechać własnym samochodem, autokarem, pociągiem, czy samolotem. Aby mieć swobodę działania oraz odwiedzić wiele miejsc podczas urlopu, najlepiej pojechać własnym samochodem. Następnie trzeba podjąć decyzję o tym, gdzie zarezerwować noclegi. Często okazuje się, że planując samodzielnie wycieczkę objazdową, koszty nie są dużo mniejsze, niż kupując gotową wycieczkę w biurze podróży. Zatem warto zastanowić się nad wypożyczeniem lub kupnem własnego domku na kółkach, czyli przyczepy kempingowej.

Plusy podróży z przyczepą kempingową.

Wybierając się na urlop z własną przyczepą kempingową, nie musimy martwić się o nocleg. Zawsze można zmienić plan wycieczki w trakcie, gdy np. popsuje się pogoda- wtedy można po prostu pojechać gdzie indziej, nie przejmując się, że nie zarezerwowaliśmy noclegu. Plusów posiadania przyczepy kempingowej jest wiele, w szczególności, kiedy lubimy spędzać czas aktywnie i blisko natury. Zwiedzanie może odbywać się na własnych warunkach- gdy spodoba nam się jakieś miejsce, możemy zostać tam dłużej, niż planowaliśmy na początku. To ogromna swoboda działania, gdy chcemy objechać pewien obszar.

Nowa, czy używana przyczepa będzie lepsza?

Koszt nowej przyczepy to nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, lecz na początek można kupić używaną i wyposażyć ją samodzielnie. Przyczepa kempingowa używana często wymaga remontu, lecz przy odrobinie dobrych chęci i cierpliwości można ja odnowić samodzielnie. Na rynku są dostępne części do przyczep kempingowych, zarówno nowe, jak i używane. Ponadto ilość części do przyczep kempingowych na portalach aukcyjnych i sklepach internetowych ciągle rośnie. Wybór jest ogromny, dlatego wyposażenie przyczepy oraz jej remont jest w zasięgu ręki każdego. Najważniejsze jest, by przyczepa miała szczelny dach, sprawną elektrykę, kanalizację, sprawne okna i drzwi, oraz nowe opony. Kupując używaną przyczepę, trzeba zwrócić uwagę na jej stan techniczny, sprawdzić jej historię oraz ocenić, które części do przyczep kempingowych będą wymagały naprawy lub wymiany.