Bezdech senny czyli OBS
Obturacyjny bezdech senny to choróbsko wyczerpujące jak również skomplikowane. Jeśli dostrzeżesz kłopotliwe objawy typu zmęczenie i senność niezależnie od jak nam się wydaje znakomicie przespanej nocy, koniecznie musimy rozważyć adekwatną diagnostykę, aby potwierdzić lub wykluczyć obturacyjny bezdech senny.
Mechanizm obturacyjnego bezdechu bez wątpienia jest relatywnie prosty. Ma miejsce znaczące osłabienie albo krótkookresowe zatrzymanie oddechu. W następstwie powoduje to ciężką reakcją naszego organizmu mającą na celu jak najszybsze wzięcie tlenu. Człowiek rozbudza się i powtórnie przysypia, niejednokrotnie nie pamietając rano o nocnych wydarzeniach. Decydującym krokiem do zdiagnozowania problemów z bezdechem w mojej ocenie jest sztampowy wywiad lekarza oraz badanie u laryngologa. Sprawdza ono, czy bezdech jest natury anatomicznej np. zwężone gardło albo powiększone migdałki.
Ostateczną diagnozę potwierdza badanie, które nie pozostawia wątpliwości i potwierdza względnie odrzuca obturacyjny bezdech senny. Skoro przeczucie choróbska potwierdzą testy odbywa się badanie polisomnograficzne. Zabieg polega na na ogólnym kontrolowaniu przebiegu. Gdy potwierdzimy OBS wtedy medyk zdecyduje o metodzie leczenia. Ze 100 niezachwianą pewnością poradzi zakup OptiChamber i zmianę stylu życia – więcej aktywności dietę, zaniechanie palenia, obniżenie spożywania większych ilości alkoholu.
Medycyna odkryła już remedium w postaci Aparat CPAP, więc właśnie ta proteza, to udogodnienie nieustająco wtłaczające do dróg oddechowych tlen pod dobrym ciśnieniem. Pozwoli to na przyjemny sen, nierozbijany wybudzeniami, bo powietrze przytrzymuje miękkie elementy dróg oddechowych, przeszkadzając w ich zapadaniu się. Protezę powietrzną wypada wykorzystywać przez całą noc.