Rodzina

Agencja pracy za granicą – pomoc w drodze ku lepszej pracy

Definicja jest prosta – to biuro zajmujące się się kojarzeniem ofert pracy z tymi, którzy poszukują zatrudnienia w kraju i poza nim. Praca agencji jest dwukierunkowa. Z jednej strony pomaga ludziom potrzebującym pracy w jej zdobyciu, a z drugiej wspiera pracodawcę w pozyskaniu idealnego podwładnego.

Co tak naprawdę robi agencja pracy za granicą?

Zajmując się sferą Human Resources, agencja pracy staje się podmiotem obsługującym ten obszar ludzkiej aktywności. Aktywnie wspiera pracodawców poszukujących idealnych kandydatów poszukiwanych przez przedsiębiorców. Działania te odbywają się na kilku etapach – od sprawdzania ogłoszeń, przez selekcję aż po rekrutację. Pracownicy agencji pośrednictwa pracy poszukują według oczekiwań zlecającego modelowego pracownika, tak, aby kwalifikacje i kompetencje naprawdę nachodziły na oczekiwania definiowane przez pracodawcę. Agencja pośrednictwa pracy aktywnie wspiera również osoby poszukujące dobrego stanowiska. Osoby takie przynoszą do biura pośrednictwa kompetencje, umiejętności i zdolności, które są dopasowane do warunków opisanych przez pracodawcę. APP doradzi, jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej.

Najważniejsze cechy dobrej agencji pracy

APP musi figurować w rejestrze i zaopatrzyć się w certyfikat Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.Powinna budzić czujność i wymaga sprawdzenia również deklarowana współpraca agencji pp z firmami zagranicznymi, do których chce wysyłać pracowników. Nie powinna dodatkowo pobierać żadnych zaliczek, opłat manipulacyjnych itp.. Jedyne wyłączenie stanowią koszty skierowania do pracy. Zanim zdecydujemy się na kontrakt z agencją pracy należy dokładnie zapoznać się z jej treścią. Warto parę razy skontrolować zapisy znajdujące się w kontrakcie. To kluczowy moment ze względu na kruczki prawne, które mogą wpłynąć na interpretację dowolnego paragrafu w kontrakcie. Nie wolno bać się próby wyjaśnienia wątpliwości, a prócz tego możemy poradzić się prawnika, w przypadku nawet drobnej wątpliwości odnośnie do jakiegoś zapisu.